Жалобні заходи з нагоди річниці Голодомору 1932-1933 років відбу-лись в установах виконання покарань Дніпропетровщини

28 листопада над адміністративними будівлями органів і установ виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області були приспущені державні прапори, а в самих установах скасовані розважальні заходи для засуджених. Так в установах області розпочався День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Панахиди за загиблими, виставки стіннівок та літератури, тематичні лекції та виховні години, в яких взяли участь представники навчальних закладів та громадськості, - програма дня була досить сумною, адже не свято відзначалось. Але в кожному слові, в кожному погляді було розуміння лиха, яке охопило Україну у другій чверті минулого століття.  Найкращою шаною тим, хто загинув, має бути пам'ять та молитва, а тим, хто пережив страшні роки – повсякденна турбота про них. «Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, додасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Ніхто не має права про це забути. Вічна їм пам’ять» - зазначив в своїй проповіді настоятель Храму Луки Кримського при Дніпропетровському слідчому ізоляторі протоієрей Валентин Дорощук. На вшанування пам'яті жертв Голодомору українського народу в установах виконання покарань області о 16.00 були запалені свічки та  оголошена хвилина мовчання.

Співробітники установ області цього дня взяли участь у заходах, які відбувалися у всіх без виключення населених пунктах Дніпропетровщини. До меморіалів жертвам голодомору були покладені траурні вінки та корзини, композиції із житніх та пшеничних колосків. У місцевих музеях були проведені присвячені цій сумній темі експозиції, які відвідали пенітенціарії.