Урочистості з нагоди Дня Гідності та Свободи відбулись в установах виконання покарань Дніпропетровщини

20 та 21 листопада в установах виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області відбулись урочисті заходи з нагоди Дня гідності та Свободи. Святкування цього дня встановлене згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014  від 13 листопада 2014 року «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

         20 листопада відбулись урочисті збори персоналу пенітенціарних установ області. Співробітники ділились своїми думками про знаменні для історії України події, говорили про необхідність не просто пам’ятати про події 2004, 2013-2014 років, а й на громадянському рівні робити належні висновки. Так чи інакше всі доповідачі приходили до думки, що шукаючи Європу – ми знайшли Україну. Пам’ять загиблих під час цих трагічних подій та в зоні проведення Антитерористичної операції була вшанована хвилиною мовчання. Співробітники пенітенціарних установ в багатьох населених пунктах взяли участь у покладанні квітів до пам’ятних знаків.

         21 листопада відбулись просвітницькі заходи для засуджених та ув’язнених осіб під загальною назвою «Україна - територія гідності та свободи». Перебуваючи в місцях позбавлення волі, засуджені, як ніколи раніше, гостро відчувають себе громадянами України, а тому непідробно щиро цікавляться  усім, що пов’язане з історією становлення її незалежності.  Під час лекцій та диспутів, зустрічей з учасниками Майдану 2013-2014 років та переглядів і обговорень  документальних фільмів про ці події, під час концертів художньої самодіяльності та запрошених колективів говорилось про необхідність захисту за будь яких обставин честі та гідності як Держави, так і окремих її громадян.