Дніпропетровським журналістам розповіли про профілактачну роботу із хворими на СНІД у виправних колоніях області

10 листопада у Інформаційній агенції "Міст-Дніпро" за участю головного спеціаліста у зв'язках із  засобами масової інформації та громадськістю управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області Ярослава Костюченка відбулась пресс-конференція на тему «Статистика захворюваності на СНІД та його профілактика серед засуджених Дніпропетровської області». Останнім часом у регіональних засобах масової інформації досить часто з’являлась інформація про заходи, спрямовані на профілактику СНІДу серед засуджених і ув’язнених осіб, а тому журналісти попросили більш детально розповісти про даний напрямок роботи у місцях позбавлення волі.

Ярослав Костюченко насамперед акцентував увагу присутніх на тому, що суспільний стереотип про те, що пенітенціарні установи є вогнищем суспільно небезпечних хвороб, не відповідає дійсності. Він розповів журналістам про заходи, які вживаються персоналом установ виконання покарання і слідчих ізоляторів області з метою виявлення  та профілактики небезпечних захворювань, зокрема ВІЛ/СНІДу, про забезпеченість пенітенціарних заходів всім необхідним для належного проведення даної роботи. Окремо Ярослав Костюченко зупинився на взаємодії з громадськими, зокрема міжнародними, організаціями, заходах, які проводяться серед засуджених і ув’язнених осіб з метою покращення їх інформованості в питаннях запобігання поширення «чуми ХХ століття».

 «Більше того, персонал пенітенціарних установ, засуджені та ув’язнені, котрі в них утримуються, можуть дати фору решті суспільства в питаннях толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих осіб: суспільство лише вчиться терпимо і з розумінням ставитись до цих людей, в той час як в місцях позбавлення волі подібна поведінка давно вже норма», - сказав Ярослав Костюченко, відповідаючи на питання журналістів.