Неповнолітні ув’язнені Дніпропетровщини взяли участь у заходах з нагоди Дня української писемності та мови

9 листопада з неповнолітніми ув’язненими, які утримуються в установах попереднього ув’язнення управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області, були проведені культурно-просвітницькі заходи з нагоди Дня української писемності та мови. Не зважаючи на перебування в ізоляції від звичного середовища всі вісімнадцять підлітків зберегли природну допитливість, а тому з цікавістю поставились до заходів, запропонованих їм викладачами української мови та літератури класів з вечірньою формою навчання, які функціонують при установах.

У Дніпропетровському слідчому ізоляторі був проведений диспут на тему «Мова моя солов’їна», під час якого хлопчаки обговорили питання культури мови та поміркували, яким чином манера спілкуватись відображає внутрішній світ людини. У Криворізькій установі виконання покарань  (№3) були проведені інтерактивна вікторина та конкурс малюнків на тему «Літера мови», під час якого підлітки повинні були винайти свою літеру. По завершені цих заходів поневолені школярі приєднались до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.

В цілому свято відбулось в атмосфері загальної зацікавленості: підліткам, за їх власним визнанням, було цікаво дізнатись  «щось новеньке» про українську мову, а вчителі  були зацікавлені не стільки у формуванні сталого інтересу неповнолітніх до шкільного матеріалу, скільки у розумінні ними свого місця в українському суспільстві.