Фахівці Пенсійного фонду України відвідали Криворізьку установу виконання покарань (№3)

5 листопада  в Криворізькій установі виконання покарань управління  Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області (№ 3) відбулася зустріч засуджених до довічного позбавлення волі із головним спеціалістом відділу призначення пенсій Пенсійного фонду України у Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Наталією Бицюк.

Гостя  надала роз’яснення двом засудженим стосовно необхідності обов’язкового трудового стажу для нарахування їм пенсій, а також порядку  виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію згідно  із Законом України «Про пенсійне забезпечення». Під час зустрічі засуджені також дізналися про свої права на державне пенсійне забезпечення за віком.

На теперішній час в установі відбувають покарання двоє засуджених, які набули таке право: матеріали стосовно одного з них вже було передано до територіально відділення УПФ, матеріали стосовно другого засудженого, який прибув до установи вже з простроченим терміном нарахування пенсії, буде передано найближчим часом. 

 

         Довідка: У відповідності із статтею 122 Кримінально-виконавчого кодексу України,  засуджені мають право на призначення пенсії на загальних підставах в усіх передбачених законом випадках. Призначена пенсія перераховується органами Пенсійного фонду України за місцем відбування покарання пенсіонера і з неї відшкодовуються витрати на його утримання у виправному закладі.