Синельниківську виправну колонію (№94), що на Дніпропетровщині, відвідали представники районного управління Пенсійного фонду

     04 листопада  в Синельниківській   виправній колонії управління  Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області (№ 94) відбулася зустріч засуджених із заступником начальника управління Пенсійного фонду України в  м. Синельниковому та Синельниківському районі Дніпропетровської області Наталею Верченко та завідувачем сектору обслуговування громадян Марією Семенюк.

         Представниками  Пенсійного фонду  було роз'яснено засудженим  їх права на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, трудові пенсії, порядок призначення і виплати пенсій в інших випадках, а також порядок  виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію згідно  із Законом України «Про пенсійне забезпечення».

           Кримінально-виконавчим законодавством для осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, передбачене державне пенсійне забезпечення на загальних підставах. Призначена пенсія перераховується органами Пенсійного фонду України за місцем відбування покарання пенсіонера і з неї відшкодовуються витрати на його утримання у виправній колонії.

          Під час зустрічі засуджені дізналися про свої права на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законодавством. Працівники Фонду роз’яснили присутнім порядок подання відповідного клопотання до адміністрації виправної колонії щодо оформлення документів для призначення пенсії, а також відповіли на численні запитання щодо її виплати. Окремий наголос було зроблено на змінах в пенсійному законодавстві, які набули чинності з 1 січня 2015 року, а також тих, що вступили  в дію з 1 квітня 2015 року.