Другий етап конкурсу «ЗОВУ-Україна-2015» відбувся у Криворізькій установі виконання покарань (№3)

03 листопада у Криворізькій установі виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області відбулась зустріч засуджених до довічного позбавлення волі, які надали свої творчі роботи для участі у конкурсі «ЗОВУ-Україна-2015», з організаторами конкурсу. Конкурс талантів серед довічно ув’язнених проводиться в рамках проекту «Арт-примирення» з нагоди 1000 річчя з Дня преставлення Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира та складається з п’яти етапів, перший з яких був присвячений відбору робіт для участі у конкурсі, а другий полягає у відвідуванні представниками оргкомітету пенітенціарних установ для знайомства з учасниками конкурсу.  

Президент Громадської організації «Союз «Золотий вік України» Яна Баранова, член Міжнародної Благодійної організації «Посольство життя» Лариса Мельниченко та пастор Олег Васюр поспілкувались з двома «довічниками», які представили на розгляд журі конкурсу свої малюнки та вірші. Гості цікавились життєвими історіями конкурсантів, їх ставленням до скоєного злочину та винесеного вироку, станом стосунків з родичами та співкамерниками, планами на майбутнє, зокрема творчими, та іншими питаннями.

Розповідаючи про мету та очікувані наслідки проекту «Арт-Примирення» Яна Баранова просила засуджених висловити свої побажання тим, хто залишився по той бік в’язничного паркану. Незважаючи на різницю у віці та відбутій частині довічного покарання обидва конкурсанти побажали людям бути більш добрими та не залишати один одного у біді. У відповідь на ці побажання гості надали засудженим поради по більш ефективному використанню наявного часу та висловили сподівання на подальшу творчу співпрацю.