Заходи з нагоди 71 річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників пройшли в установах виконання покарань Дніпропетровщини

28 жовтня в установах виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області відбулись заходи з нагоди 71 річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників. Чи не вперше за 71 рік тема священної війни за визволення країни від іноземних загарбників постала так гостро. Тому звичні та ще два роки тому здебільшого формальні заходи відбулися в атмосфері загального піднесення та єдності засуджених і персоналу.

У Дніпродзержинській (№34) та Павлоградській (№142)  виправних колоніях було  проведено вечори вшанування загиблих в роки Другої світової війни «Доки пам'ять в серці не згасає» та «Гаряча осінь 44-го»,.  Засуджені підготували концертну програму, під час якої жінки декламували вірші, співали пісні воєнних часів. В залах стояла зворушлива атмосфера, на очах багатьох жінок бриніли сльози, адже загально відомий факт, що в Україні немає жодної родини, якої б не торкнулась війна. Про що думала під час концертів кожна з жінок не відомо, але незаперечно всі вони відчували почуття гордості за тих, хто звільнив світ від коричневої чуми в середині минулого століття.

В усіх без виключення установах області подвиг воїнів визволителів був вшанований покладанням квітів до братських могил та меморіалів Слави, в колонійських храмах пройшли літургії за загиблими. У сьогоденні все далі і далі в минуле відходить відлуння тієї страшної війни, але не відходить у вічність людська пам'ять, яка у своїх глибинах береже те, що змушує серце не лише озватися радістю, а й здригнутися від невимовного болю, співчуття до тих, чиє життя було жорстоко обірвано чи осиротіло. Ціна перемоги – це мільйони загиблих душ, які ціною життя звільнили нашу Україну від німецько-фашистських загарбників.


Комментариев пока нет


Отправить комментарий