Дніпропетровським журналістам розповіли початок навчального року в пенітенціарних установах області

2 вересня у Інформаційній агенції «Мост Днепр» відбулась прес-конференція на тему «1 вересня засуджені і ув’язнені Дніпропетровщини сіли за шкільні парти», в якій взяли участь заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області полковник внутрішньої служби Олександр Ведмідський та викладач класів із вечірньою формою навчання при Дніпропетровській виправній колонії (№89) Алла Строкань.

         Олександр Ведмідський розповів журналістам про стан організації загальноосвітнього та професійно-технічного навчання засуджених і ув’язнених осіб, умовах, створених в пенітенціарних установах Дніпропетровщини з метою забезпечення конституційного права громадян на отримання освіти, підсумки минулого навчального року та участі засуджених у зовнішньому незалежному оцінюванні знань та стан залучення засуджених до навчання у поточному навчальному році. Алла Строкань розкрила присутнім  особливості навчального процесу «за гратами», розповіла декілька історій із свого понад п’ятидесяти річного трудового стажу.

         Журналістів цікавили питання кількісного та якісного складу учнів в пенітенціарних установах Дніпропетровщини, впливом отримання середньої або спеціальної освіти на подальшу ресоціалізацію засуджених у суспільстві.  «Сам факт навчання засудженого  говорить про його небайдужість до власної долі та готовність змінюватись. Звичайно, що все це враховується при оцінці ступеню виправлення засудженого та вплине на прийняття рішення про можливість заміни невідбутої частини покарання більш м’яким або умовно-дострокового звільнення. Але більш важливим для самого засудженого є використання проведеного в ізоляції від суспільства часу для вирішення проблем, які він не мав можливості вирішити, перебуваючи на свободі, і отримання освіти серед них займає не останнє місце,» - сказав Олександр Ведмідський, відповідаючи на питання журналістів.


Комментариев пока нет


Отправить комментарий