Новий навчальний рік розпочався в установах виконання покарань Дніпропетровщини

1 вересня в установах виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області відбулись урочисті заходи з нагоди початку нового 2015-2016 навчального року. День знань в колонії майже нічим не відрізняється від першовересневої лінійки у звичайній школі: гімн України та урочисте внесення державного прапору, вітання педагогів та слова вдячності за нелегку працю з боку учнів, нагородження тих, хто відзначився у минулому та при підготовці школи до нового навчального року і, звичайно ж, переривистий голос першого дзвоника. Не вистачає лише білих комірців і фартуків, батьків, які потай втирають сльози гордості за своїх дітей, та й вік учнів значно більший, ніж шкільний. Ще однією відмінністю є той факт, що  до школи за гратами всі без виключення учні приходять з розумінням необхідності отримувати освіту.

Така позиція засуджених не залишилась непоміченою керівництвом установ, яке радо запросило учнів у формі одягу встановленого зразку до стін загальноосвітніх та професійних освітніх закладів. Подібне ставлення викликане не необхідністю створювати умови для реалізації кожним засудженим свого конституційного права на отримання освіти, забезпечити корисне дозвілля засуджених або належним виконанням заходів, які передбачені програмою диференційованого виховного впливу «Освіта», а світлими спогадами про часи учнівства та студентства, які збереглися в серці кожного керівника. З неменшим завзяттям зустрічали нових учнів на порогах шкіл вчителі. Серед інших вітальних слів до засуджених лунали і слова подяки за те, що бажання отримувати освіту у них не зникає навіть в умовах відбування покарання. Не залишились учні та їх наставники і без благословення православного духовенства. З нагоди Дня знань в установах виконання покарань області було проведено  урочисті заходи, святкові концерти та поздоровлення засуджених з  2015-2016  навчальним роком. До привітань керівництва установ та педагогічних колективів освітніх закладів, які функціонують в установах, приєднались представники місцевих органів влади, релігійних та громадських організацій, регіональних засобів масової інформації.

Не залишились без привітання і вихованці підшефних навчальних закладів. Так , керівництво Широківського виправного центру (№75) відвідало урочисту лінійку у Водянській середній загальноосвітній школі, якій установою протягом декількох років надається шефська допомога. Начальник виправного центру Володимир Цівка побажав всім учням здоров’я, наполегливо та самовіддано вчитися, в повній мірі використати шанс стати освіченими людьми, гідними правослухняними членами суспільства, а вчителям подякував за щоденну кропітку працю, побажав терпіння й наснаги.

 

Довідка: На теперішній час у виправних колоніях та слідчому ізоляторі області функціонує 11 загальноосвітніх та 5 професійно-технічних навчальних закладів.   Для навчання створено належні умови: обладнані сучасні предметні класи, навчальні лабораторії, майстерні,  кожен навчальний заклад забезпечено комп’ютерною технікою та новими підручниками і посібниками, бібліотечні фонди установ налічують близько 138 тисяч книг. Кількість та засуджених осіб, які отримуватимуть середню освіту у навчальних закладах при пенітенціарних установах області в цьому навчальному році, складатиме 858 осіб, з них 10 неповнолітніх ув’язнених у Дніпропетровській та Криворізькій установах виконання покарань та 18 осіб, засуджених до довічного позбавлення волі у Криворізькій установі виконання покарань (№3).


Комментариев пока нет


Отправить комментарий