Дніпропетровським журналістам розповіли про чергові кроки по створенню служби пробації

26 серпня у Інформаційній агенції «Мост Днепр» відбулась прес-конференція на тему «В Україні триває законодавче упорядкування діяльності служби пробації», в якій взяла участь виконуюча обов’язки заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області полковник внутрішньої служби Тетяна Торяник. Дніпропетровські журналісти завжди жваво реагують на повідомлення про заходи по створенню служби пробації і після прес-конференції, присвяченої затвердженню Стратегії реформування судоустрою та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, попросили більш детально розповісти про присвячені діяльності служби пробації пункти Стратегії та заходи, які вживаються на Дніпропетровщині з метою запровадження цього суспільно-правового інституту.

         Тетяна Торяник розповіла журналістам про законодавчі акти та законодавчі ініціативи щодо впровадження в Україні пробації, передбачені Законом види пробаційної діяльності, заходи, які вживаються в області з метою перепрофілювання кримінально-виконавчої інспекції у службу пробації. Більш детально вона зупинилась на змінах, які передбачено внести в діюче кримінальне, кримінальне процесуальне, кримінально-виконавче та інше законодавство в зв’язку із початком роботи служби пробації.

         Журналістів цікавили питання відмінностей кримінально-виконавчої інспекції від служби пробації, кримінально-правових характеристик засуджених, які на теперішній час перебувають на обліку інспекції, та ефективності заходів, які вживаються персоналом КВІ з метою попередження повторної злочинності серед підоблікових осіб. На всі питання були надані вичерпні відповіді.