Пересувна виставка «Христос у світових шедеврах» відвідала Дніпропетровську виправну колонію (№89)

20 серпня у Дніпропетровській виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області відбулась виставка «Христос у світових шедеврах». Захід відбувся за ініціативи Благодійного фонду «Воскресіння», який понад десять років співпрацює з пенітенціарними установами Дніпропетровщини в питаннях морального виховання засуджених і ув’язнених осіб, надання їм допомоги у відновленні та збережені соціально-корисних зв’язків, ресоціалізації після звільнення з місць позбавлення волі. У складі експозиції, що демонструється, репродукції картин світових майстрів живопису, присвячені етапам земного шляху Ісуса Христа. За задумом організаторів заходу, крім знайомства із зразками світового мистецтва, виставка має сприяти розширенню світогляду засуджених осіб, переоцінці ними своїх життєвих цінностей.

         Незважаючи на нечисельну аудиторію, атмосфера у залі, де демонструвалась експозиція, була теплою і невимушеною. Голова Благодійного фонду «Воскресіння» Ірина Герасимова розповіла присутнім про діяльність Фонду, про причини, які спонукали провести виставку у всіх без виключення пенітенціарних установах області. Ірина Володимирівна не приховувала сподівань, на які очікують організатори.  «Картини, які ми демонструємо, написані не просто на Біблійні сюжети, а по причині глибинних переживань їх творців. Розповідаючи про ці переживання ми сподіваємось, що ви не будете вдавати байдужість і глибоко задумаєтесь про своє життя, свою подальшу долю». – сказала вона.

         Засновник Фонду Віктор Никоненко впевнився, що засудженим відомі зображені на полотнах майстрів світового живопису Біблейні сюжети, і розповів про історію їх створення та місце, які вони займають у світовій мистецькій спадщині. Його розповідь була щедро наповнена фрагментами Святого Письма, цитатами мистецтвознавців, поетів та письменників. Засуджені дізналися про долю авторів полотен, причини, які спонукали їх створити шедевр та вплив картин на подальший розвиток світового мистецтва.

         На завершення заходу до засуджених звернулись представники Фонду, які певний час назад також відбували кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі, а тепер активно займаються благодійною та волонтерською діяльністю. Вони розповіли своїм колишнім «колегам» про те, як змінюється життя людини, котра замислюється про його сенс. Посилаючись на свій життєвий досвід, різними словами вони горили одне й теж саме: «Не треба чекати, поки Господь звернеться до вас особисто з вимогою змінити своє життя на краще -  і без цього Всевишній подає безліч знаків про необхідність позитивних змін. Але роздивитись їх зможе лише той, хто до цих змін готовий».