Преображення Господнє в пенітенціарних установах Дніпропетровщини

19 серпня в органах і установах виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області відбулись урочисті богослужіння з нагоди Преображення Господнього. За біблейською традицією, цього дня Ісус з трьома учнями піднявся на гору Фавор, де обличчя його проясніло, одяг побілів, і він представ перед ними осяяний світлом. Це свято символізує преображення людської душі та нагадує про необхідність цього.

В установах області відбулись урочисті літургії з освяченням меду, яблук та інших плодів нового врожаю. Кількість бажаючих прийняти участь у богослужіннях була значно більшою, ніж звичайно, а тому в тих установах, де поки немає православних храмів а функціонують молитовні кімнати, святкування було перенесене на вулицю. Місця треб були прикрашені живими квітами, служба супроводжувалась духовними співами.

Свято Преображення Господнього особливе для тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі, адже з ним пов’язані сподівання на краще, бажання перейти до іншого, відмінного від попереднього способу життя, принципову переміну в особистості. Разом з тим, дуже важливо пам’ятати про необхідність неухильного слідування обраним шляхом, адже, як казав апостол Петро, що був присутній на горі Фавор під час Преображення Господнього, «Твердо стійте у званні та покликанні, яке ви маєте, тому що саме через цю стійкість ви врятуєтесь».

         Урочисте богослужіння відбулось і в стінах територіального управління. Настоятель Храму Луки Кримського, голова правління організації «Центр соціальної адаптації - Преображення», член Громадської ради при Управлінні протоієрей Валентин Дорощук відслужив службу, освятив фрукти та мед і розповів співробітникам управління про значення Преображення Господнього для християнського світу. «Для людини важливе не лише сонячне світло, яке дає їй життя, але й таке світло, як явилося перед Апостолами Христовими Петром, Іаковом та Іоаном на горі Фавор, таке, що освітлює душу людську Божою славою, - сказав він. - Преображення Господнє– це свято,  що дарує особливу силу, яку людина здатна сприйняти лише тоді, коли здатна оцінювати свої вчинки та думки, а її серце орієнтоване на покаяння. Таке Божественне послання  дуже потрібне для тих, хто здійснює державне служіння і керується принципами  моральності, совісті та поваги до людської особистості. Це свято має не лише обрядову сторону та традицію освячувати дозрілі плоди. Цей день покликаний навернути на глибокі роздуми над тим, як ми зріло сприймаємо життя та істину.»

На завершення святкової служби отець Валентин висловив слова подяки всім присутнім за їх нелегку працю, спрямовану на повернення засуджених до суспільства у якості його повноправних членів, та побажав міцного здоров’я, миру в душах, державі та кожній родині.