День Хрещення Русі в установах виконання покарань Дніпропетровщини

День Хрещення Русі в установах виконання покарань Дніпропетровщини

 

Більше тисячі років назад, в 988 році нашої ери, на берегах Дніпра у складених з колод стін Києва сталася подія, чию історичну значущість для всього слов’янського світу неможливо переоцінити і понині. Саме там, у момент першого народного Святого Хрещення, здійсненого князем Володимиром, і народилася східнослов'янська Православна цивілізація, східнослов'янський світ, до якого неокремо усіма своїми долями належить Україна. З того дня, саме Київ став містом-основоположником цілої історичної, культурної, моральної і духовної епохи в житті не лише усіх слов'янських народів, не лише Європи, але і всього світу, ставши центром істинної Православної віри, центром християнства, центром духовного збагачення східних слов'ян.

         Місцевість, яку займає на теперішній час Дніпропетровська область, за історичними спогадами та по релігійно-громадським подіям, які відбувались на її території , надзвичайно цікава та священна для синів Православної церкви, гідна нашої благовійної уваги та набожної допитливості. Історія православ'я на Придніпров'ї має глибокі корні: від легендарного хрещення язичників святим апостолом Андрієм Первозванним та запорізьких козаків, які віру та церкву свою захищали зброєю, до теперішнього часу, коли безліч небайдужих людей покладають зусилля для повернення суспільства до лона Православної церкви, його навернення до милосердя, допомоги ближнім та передачу скарбу віри прийдешнім поколінням.

         Саме за сприяння таких людей та активної підтримки керівництва установ 28 липня в установах виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області відбулись святкові заходи з нагоди Дня Хрещення Русі. Розпочались урочистості з богослужінь а продовжились тематичними лекціями, диспутами, виставками стінних газет та художньої створчості засуджених.

За глибоким переконанням всіх учасників святкувань, це загальне свято, яке своїм історичним масштабом може справедливо служити тим самим незаплямованим ні політикою, ні комерцією, ні націоналістичною спекуляцією, чистим і консолідуючим символом єдності усіх слов'янських народів.