День слов’янської писемності та культури в установах виконання покарань Дніпропетровщини

23 та 24 травня  в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області відбулись культурно-просвітницькі заходи з нагоди Дня слов’янської писемності та культури. 24 травня відзначається День пам’яті святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія, які у ІХ столітті створили слов’янську абетку. Через 1000 років спочатку у Болгарії, а потім по всій Східній Європі цей день стали відзначати як День слов’янської писемності та культури. В установах області відбулись урочисті відкриті уроки у загальноосвітніх навчальних закладах, лекції та інформаційні години, читацькі конференції та виставки літератури і художньої творчості, присвячені святу.

         В Криворізькій установі виконання покарань №3 з неповнолітніми були проведені інтерактивна вікторина та конкурс малюнків на тему «Літера мови». Засуджені до довічного позбавлення волі, які утримуються в установі і  навчаються у класі із вечірньою формою навчання, прослухали радіолекцію, присвячену святу. Засуджені Дніпродзержинської виправної колонії №34 на загальних зборах обговорили питання культури мови та порозмірковували про «барви буття, сучасні прояви культури, про глибинний пласт духовного життя народу».

         Серед різноманіття проведених цього дня заходів не було зайвих або недоречних, адже всі вони були спрямовані на виховання поваги до культури, держави і врешті решт, самого себе, бо, як писав український радянський поет Павло Тичина «то не просто мова, звуки, не словникові холодини - в них чути труд, і піт, і муки, чуття єдиної родини».


Комментариев пока нет


Отправить комментарий