В пенітенціарних установах Дніпропетровщини вшанували жертв політичних репресій

17 травня над адміністративними будівлями установ виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області були приспущені державні прапори, а в самих установах скасовані заплановані розважальні заходи для засуджених. Так в установах області розпочався День пам’яті жертв політичних репресій.

Панахиди за загиблими в застінках ГУЛАГу, тематичні лекції та виховні години, в яких взяли участь представники навчальних закладів та громадськості, - програма дня була досить сумною, адже не свято відзначалось. Але в кожному слові, в кожному погляді було розуміння лиха, яке охопило Україну у другій чверті минулого століття.  Понад 2 млн. 800 тис. чоловік стали жертвами розкуркулення і депортацій з України, що тривали протягом 1935-1951 років. Більшість репресованих були українцями, але жертвами терору в Україні були також росіяни, поляки, німці, євреї, представники інших національностей. Пам’ять загиблих була вшанована хвилиною мовчання.

З 2007 року ми згадуємо кожного, хто був знищений каральною системою, став в'язнем ГУЛАГу, був позбавлений рідної домівки і висланий на чужину. Це був час зневіри, відчаю та безнадії. Найкращою шаною тим, хто загинув, має бути пам'ять та молитва, а тим, хто пережив страшні роки – повсякденна турбота про них.


Комментариев пока нет


Отправить комментарий