Питання взаємодії релігійних та громадських організацій з пенітенціарними установами обговорили у Дніпропетровську

13 травня у Будинку профспілок за ініціативи Громадської ради управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області відбувся Круглий стіл на тему «Стан та перспективи взаємодії релігійних та громадських організацій з органами і установами виконання покарань Дніпропетровщини». Задум провести подібний форум з’явився у членів Громадської ради після участі її членів у виїзному засіданні Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», яке відбулось у Дніпропетровську 16 та 17 лютого поточного року. За час, що минув, була узагальнена практика співпраці пенітенціарних установ області з громадським сектором, визначені питання, що потребують обговорення, намічені пріоритети розвитку подальших взаємин.

Круглий стіл відкрила Голова Громадської ради Ірина Герасимова, котра подякувала представникам громадських та релігійних організацій за відгук на пропозицію зібратись для обговорення питань подальшої взаємодії, довела до відома присутніх причини проведення Круглого столу та його чергу денну. «Давайте обговорювати питання разом, щоб надалі не вирішувати їх по мірі виникнення, а попереджати їх появу», - сказала Ірина Володимирівна.

Із станом взаємодії релігійних та громадських організацій з пенітенціарними установами області та формами можливої участі громадськості у соціально-виховній та психологічній роботі із засудженими присутніх познайомив заступник начальника територіального Управління Олександр Ведмідський. «Користуючись нагодою, хочу висловити слова подяки присутнім за ту допомогу, яку ви надаєте. Кожен з вас робить це по своєму, але загальний результат не можливо не помітити», - відмітив Олександр Володимирович.

Під час форуму були розглянуті питання правових основ співпраці органів і установ ДПтС України з релігійними та громадськими організаціями, їх участь в ресоціалізації звільнених осіб, питання міжконфесійної етики, що виникають в процесі взаємодії з установами виконання покарань. Учасники заходу не змогли залишити поза увагою і приділили багато часу обговоренню концепції створення в Україні інституту пенітенціарного капеланства та розглянули можливу участь волонтерів у вирішені завдань, що невдовзі покладатимуться на службу пробації.

В цілому зустріч відбулась у дружній та конструктивній обстановці і завершилась спільним рішенням про необхідність систематичних зібрань з метою вирішення конкретних проблемних питань. «Незважаючи на різницю у наших релігійних переконаннях або відсутність таких, ми повинні віддячити пенітенціаріям за надану можливість реалізовувати наші програмні цілі шляхом надання активної допомоги у вирішенні різноманітних питань, спрямованих на виправлення та ресоціалізацію тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі», - сказав підводячи підсумки Круглого столу Голова правління Благодійної організації «Центр соціальної адаптації – Преображення» Валентин Дорощук.


Комментариев пока нет


Отправить комментарий