День матері відзначено в пенітенціарних установах Дніпропетровщини

Місяць травень – найкращій місяць у році. Весна приходить зі своїм  сонячним промінням і днями повної радості. І в один з таких весняних днів, у другу неділю травня увесь світ відзначає День Матері. Саме в цей день все людство вшановує жінку-матір, жінку-світоч, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі. Не оминуло це свято і установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області, де відбувають покарання жінки. Жінки не один день готувалися до цього дня аби порадувати своїх матусь, привітати та подякувати їх.

В Павлоградській виправній колонії №142 відбувся літературно–музикальний вечір «Рідна мати моя».  Скільки тепла та ніжності відчувалося у виступах жінок, коли вони читали вірші або співали пісні про матір. Своїми виступами  учасники заходу висловлювали слова вдячності своїм люблячим  матерям. «Мама перша прийде на допомогу, все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. І потрапивши за грати - це відчуваєш особливо», -  відзначила Олена П. перед читанням свого власного вірша «Мамі».  Ні одна людина в залі не залишилась байдужою, багато із глядачів не могли стримати сліз.

В Дніпродзержинській виправній колонії №34 відбувся тематичний конкурс вільних фантазій. Обрати переможця було зовсім не просто, адже хтось читав вірш, хтось співав пісню, хтось склав твір, хтось малював листівки, а хтось писав листа матері, з якою вже давно втрачено стосунки, і не відомо, чи найде лист свого адресата. У своїх роботах жінки виражали свою любов, повагу та шану до своїх матерів. Душевні вірші, які брали свій початок у глибині кожного дочірнього серця, захоплюючі пісні про маму у виконанні засуджених  - усе разом склало дуже теплу, душевну атмосферу цього святого дня.

Неповнолітні, які утримуються у Дніпропетровському слідчому ізоляторі цього дня писали листа та малювати листівку для своїх матерів. Це відбувалось з особливим трепетом, оскільки у своїх словах вони хотіли донести свою любов та повагу до них, єдиних.

Такі заходи в установах області проводяться не вперше і стають гарною та доброю традицією. Подібні свята відкривають творчій потенціал засуджених та ув’язнених, дають можливість проявить себе та свою індивідуальність, мають свій арт-терапевтичний ефект, допомагають визнати свої помилки, стати на шлях виправлення, щоб після звільнення стати корисними суспільству.


Комментариев пока нет


Отправить комментарий