Заходи з нагоди Дня праці в пенітенціарних установах Дніпропетровщини

Небагато свят радянської епохи залишаються і донині зрозумілими і очікувані кожним громадянином незалежної України. Одне з них, свято весни та праці – День міжнародної солідарності трудящих, який увійшов до сучасного українського календаря під назвою Дня праці. Святковане у перший день другого весняного місяця, це свято, як і багато десятиліть тому, залишається символом вдячності людям, які працею своїх рук створюють добробут держави.

         Відзначення Дня праці в установах виконання покарань набуває особливого значення, оскільки робота засуджених на підприємствах установ, навчання у професійно-технічних навчальних закладах та отримання професії без відриву від виробництва є не лише одним з інструментів їх виправлення та ресоціалізації, але й гарантією створення належних умов відбування покарання.

         Перше Травня в установах виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області було відзначене концертами художньої самодіяльності засуджених, спортивними змаганнями, конкурсами стіннівок, які вже стали традиційними ознаками будь-якого свята в установі. Звичними, а тому очікуваними, стали зустрічі засуджених з ветеранами виробництва, які не одне десятиліття свого життя віддали становленню підприємств установ виконання покарань та вихованню засуджених, представниками Спостережних комісій, регіональних центрів зайнятості населення. На святкових загальних зборах засуджених були підведені підсумки виробничої діяльності за І квартал поточного року, заохочені бригади та окремі засуджені, які мали найкращі показники у роботі.

         Втратили свою актуальність та дійшли у минуле майовки під червоними прапорами та пламенні промови з високих трибун. Але загальне піднесення, викликане весняним настроєм та відчуттям причетності до чисельної армії трудящих, залишилось і залишатиметься до тих пір, поки будуть користуватися честю та повагою звичайні робочі руки, хай навіть натепер з обмеженою волею.