Великодні свята в установах виконання покарань Дніпропетровщини

Найвеличніше християнське свято - Воскресіння Христове - відзначили в установах виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області. З  метою створення необхідних умов для реалізації духовних потреб засуджених та відзначення християнських традицiй в установах були проведені пізнавальні та інтерактивні заняття, присвячені звичаям та історичним кореням святкування Великодня в християнських традиціях, виставки тематичних стінних газет, проведені конкурси художньої творчості.   

12 та 13 квітня в храмах та молитовних кімнатах при кримінально-виконавчих установах області пройшли святкові богослужіння. Так, в храмах  на честь Ікони Божої Матері «Нечаяна Радість» в Синельниківській виправній колонії №94 та на честь Святої Великомучениці Анастасії Узорешительниці в Криворізькій виправній колонії №80 за сприяння настоятелів відбулись святкові літургії та освячення обрядових пасхальних страв.

Відчуття Великоднього дива не можливе без символічних пасок та крашанок, саме тому засудженим жінкам в Дніпродзержинській виправній колонії №34 було приготоване святкове пасхальне меню. Зранку, до приїзду священнослужителя, всі засуджені отримали  пасхи та варені  крашанки. Як і в звичайній церкві всі ставали рядами і виставляли на хустинках чи серветках  добро, яке хотіли освятити. За багатолітньою традицією отець Михаїл освятив сніданок в їдальні засуджених. Отримали благословення і засуджені, які знаходились на лікуванні у медичній частині, ті, хто нещодавно прибув в колонію і перебував в дільниці карантину і ті, хто відбуває покарання в арештному домі.                 

В день радісного християнського свята Великодня, кожна людина повинна відчути дух святості та Великоднього дива.  Ті особи, які через певні життєві обставини та власні помилки опинилися в скрутному становищі не є виключенням, адже найчастіше саме ці люди, опинившись в місцях позбавлення волі, прагнуть отримати спокуту  та сакральне відчуття дива.


Комментариев пока нет


Отправить комментарий