Питання взаємодії з пенітенціарною системою обговорили на зборах духовенства Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви

2 квітня в залі засідань Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви відбулись традиційні Передвеликодні збори духовенства, в яких взяв участь заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області Олександр Ведмідський.

Одним з питань черги денної було питання взаємодії православного духовенства з органами і установами виконання покарань, розташованими на території єпархії. Олександр Ведмідський розповів присутнім про роль, яку відіграють священнослужителі в процесі виправлення та ресоціалізації засуджених, у духовні підтримці як засуджених і ув’язнених осіб, так і персоналу пенітенціарних установ Дніпропетровщини. Окрему увагу він приділив умовам, створеним для реалізації своїх повноважень духовенством, його роботі з особами, які перебувають у психотравмуючих станах, та засудженими, що звільняються з місць позбавлення волі. «Керівництвом органів і установ виконання покарань області приділяється велика увага укріпленню християнських традицій, адже долучення до православних святинь духовно корисне тим, хто перебуває за гратами, допомогає їм переглянути своє минуле та життєві цінності, підтримує їх на шляху покаяння», - сказав Олександр Володимирович.  За активну місіонерську та пастирську діяльність, спрямовану на налагодження дійової взаємодії між органами і установами виконання покарань та Української Православною Церквою одинадцяти священнослужителям, котрі не несуть постійної служби у православних храмах при пенітенціарних установах Дніпропетровщини, але приймають постійну активну участь у заходах, що в них відбуваються, були оголошені подяки начальника Управління генерал-майора внутрішньої служби Володимира Кузьменка.

Настоятель Храму на честь Моісея Мурина у Дніпропетровському слідчому ізоляторі протоієрей Валентин Дорощук поділився досягненнями у реалізації спільних пілотних проектів Дніпропетровської єпархії, обласного управління ДПтС України та громадських організацій по створенню православних молитовних кімнат у кожному корпусному відділенні Дніпропетровського СІЗО та Центру соціальної адаптації звільнених осіб «Преображення». Користуючись нагодою він звернувся до присутніх із запрошенням брати участь у спільних проектах та надавати посильну допомогу опікуваним особам.

Керуючий Дніпропетровської єпархією УПЦ митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней відзначив, що в сучасних умовах духовний супровід пенітенціарних закладів, так само як і лікарень, госпіталів, центрів допомоги переселенцям із зони проведення АТО, потребують максимальної відповідальності. Він подякував керівництву Управління за увагу та розуміння. «Сьогоднішні відзнаки не просто свідчення поваги до роботи духовенства у виправних закладах, але й стимул не зупинятися на досягнутому і продовжувати пастирську опіку тих, хто опинився у складних життєвих умовах», - сказав Владика, звертаючись до нагороджених священників. 


Комментариев пока нет


Отправить комментарий