Урок православної етики для неповнолітніх ув’язнених відбувся у Дніпропетровському слідчому ізоляторі

12 березня  представники Благодійної організації «Центр соціальної адаптації – Преображення» провели урок православної етики для неповнолітніх ув’язнених, котрі утримуються у Дніпропетровському слідчому ізоляторі управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області.

         Голова правління Центру  протоієрей Валентин Дорощук не перший рік займається духовною та благодійною опікою осіб, що утримуються в пенітенціарних установах Дніпропетровщини, а з минулого року є настоятелем храму на честь Моісея Мурина у Дніпропетровському СІЗО. До нього вже давно звикли не лише співробітники установи і засуджені відділення господарчого обслуговування, але й ув’язнені, насамперед неповнолітні. Розуміючи, який стрес переживають діти, опиняючись через власні помилки в умовах позбавлення волі, отець Валентин звернувся до підлітків із словами розради: «Як би важко вам не було, пам’ятайте, що ви в світі не одинокі і завжди зможете знайти підтримку в Бога».

В ході живого спілкування підлітки дізналися про те, як відокремити «чорне» від «білого», гріх від святості, як розпочати життя за правилами православної і суспільної моралі та наповнити його добром. Звернулись до неповнолітніх і волонтери «Преображення», які самі не так давно відбували кримінальне покарання, але отримали духовну перемогу над обставинами і твердо стали на шлях служіння людям.

 Увага «преображенців» до духовного розвитку та соціалізації підростаючого покоління не випадкова. На їх думку, сучасна дитина не завжди правильно знаходить життєвий орієнтир, забуваючи про сакральні традиції, віру, Бога. І тут велику роль відіграє початкове духовне виховання, яке дає можливість  дитині обрати вірний шлях у житті.

Саме тому в даний час в Дніпропетровському слідчому ізоляторі реалізується найскладніша з технічної точки зору програма духовного окормлення ув’язнених осіб. Волонтерами «Преображення» було запропоноване єдино правильне, хоч і дороге, рішення, яке було підтримано керівництвом територіального управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області та отримало благословення Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея: створити православний храм або каплицю в кожному корпусі СІЗО. В храмі, який знаходиться в корпусі, де утримуються неповнолітні, натепер вже проходять оздоблювальні роботи.


Комментариев пока нет


Отправить комментарий