Заступник начальника Дніпропетровського управління ДПтС України взяв участь в координаційній нараді керівників правоохоронних органів регіону

10 березня в залі засідань  Прокуратури Дніпропетровської області під головуванням заступника прокурора області Юрія Юрченка відбулась нарада керівників правоохоронних органів та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з питань дотримання  законодавства, спрямованого на захист прав і свобод дітей, попередження правопорушень серед них, додержання конституційних прав неповнолітніх у кримінальному провадженні, в якій взяв участь заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області Олександр Ведмідський.

«На Дніпропетровщині зусиллями правоохоронних та виконавчих органів вдалося досягти сповільнення темпів росту дитячої злочинності, - повідомила у своїй доповіді начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області Олена Курінна. - Водночас побільшало кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми у групі, які скоюють здебільшого підлітки, які є працездатними, але ніде не працюють та не навчаються або учні професійно-технічних навчальних закладів».

З урахуванням вищенаведеного на міжвідомчій нараді були розглянуті причини злочинності серед неповнолітніх, стан профілактичної роботи з підлітками, додержання вимог чинного законодавства при провадженні оперативно-розшукової діяльності, додержання прав неповнолітніх при притягненні їх до адміністративної відповідальності, утриманні в установах попереднього ув’язнення тощо. Присутні були одностайні у думці, що основними причинами підліткової злочинності є неналежна робота з профілактики правопорушень, а також недотримання та порушення соціальних, майнових прав дітей, неблагополуччя сімейного виховання, незайнятість неповнолітніх навчанням чи працею. Вирішено також, що до тих районів, де відбулося зростання злочинності серед неповнолітніх, групи правоохоронців виїжджатимуть для ознайомлення з ситуацією та встановлення причин погіршення криміногенної ситуації.

З метою комплексного підходу до вирішення питань щодо профілактики правопорушень у молодіжному середовищі, своєчасного захисту прав дітей, додержання їх конституційних прав у кримінальному провадженні учасниками міжвідомчої наради визначено спільні заходи, спрямовані на усунення виявлених недоліків та порушень.


Комментариев пока нет


Отправить комментарий