День рідної мови в установах виконання покарань Дніпропетровщини

21 лютого в установах виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області пройшли заходи з відзначення Дня рідної мови. Цього дня в установах області відбулись відкриті уроки у загальноосвітніх навчальних закладах, лекції та інформаційні години, читацькі конференції та виставки літератури і художньої творчості, присвячені святу.

         В Дніпродзержинській виправній колонії №34 пройшов  диспут  на тему «Рідну мову повинен знати кожен», під час якого вчитель української мови та літератури Галина Зеленіна розповіла про походження та секрети рідної мови, відповіла на питання засуджених учениць, зачарувала мереживом розказаних віршів. У  бібліотеці Павлоградської виправної колонії №142  була представлена книжково-ілюстративна виставка «Мужай, прекрасна наша мово!» та проведено  літературну годину «У мові – вся доля народу», під час якої учасники читали вірші Тараса Шевченка, Павла Тичини, Володимира Сосюри та павлоградської поетеси Ганни Світличної, використовували фольклорний матеріал: прислів’я, приказки, скоромовки.

         Серед різноманіття проведених цього дня заходів не було зайвих або недоречних, адже всі вони були спрямовані на виховання поваги до мови, держави і врешті решт, самого себе, бо, як писав український радянський поет Павло Тичина «то не просто мова, звуки, не словникові холодини - в них чути труд, і піт, і муки, чуття єдиної родини».


Комментариев пока нет


Отправить комментарий