Конный патруль в новогоднем дозоре

Напередодні Новорічних свят конні патрулі міліції разом з лісничими об’їжджають ліси з метою захисту зелених красунь – сосен та ялинок.
18 коней Ковалерійського взводу 9-ї роти полку патрульної служби Дніпропетровського міського управління заступили на охорону Кіровського лісництва від незаконної вирубки дерев хвойних порід. Конна міліція залучається до патрулювання лісу задля збереження молодих ялинок від браконьєрів. Щоденно на охорону ялинок виходять два парні патрулі.

Спільна робота кавалерійського взводу міліції, дільничних інспекторів Дніпропетровського райвідділу міліції разом з лісничими Кіровського лісництва по захисту хвойних дерев починається ще з листопада. Коні з радістю та нетерпінням чекають нагоди вийти на вільний простір, пробігтися по лісу, а міліціонери завдяки такому «транспорту» мають можливість виявляти браконьєрів навіть у найгустіших масивах лісу. На відміну від звичайних патрулів, кінна міліція набагато ефективніша, адже здатна пройти там, де ні автопатруль, ні піші наряди наздогнати крадія не зможуть.
Порушники, виявлені під час вирубки хвойних дерев, затримуються та доставляються до найближчих підрозділів органів внутрішніх справ, для накладання покарання, передбаченого чинним законодавством.

За незаконну вирубку ялинок Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме ст. 65 передбачене покарання у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також згідно зі ст. 246 Кримінального кодексу України за незаконну вирубку дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на території та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших охоронюваних лісах карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконного добутого.


СЗГ ДМУ