Профилактика пьяного вождения в Днепропетровской области

Щодня увага співробітників Державтоінспекції Дніпропетровської області прикута до неухильного дотримання всіма учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху. Адже іноді, навіть саме незначне порушення може спричинити за собою найтрагічніші наслідки.

Дорожньо-транспортні пригоди, скоєні водіями в стані сп'яніння або під дією наркотичних або лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, як правило, мають найбільш тяжкі наслідки. Людина, яка у нетверезому стані сідає за кермо автомобіля, автоматично стає потенційним злочинцем. Адже саме з вини таких горе-водіїв гинуть та травмуються люди.

Саме для попередження скоєння дорожньо-транспортних пригод, з вини нетверезих водіїв, під час новорічних та різдвяних свят Державтоінспекція з 15 грудня 2014 по 15 січня 2015 року буде проводити на території області цільові профілактичні заходи під умовною назвою "П'яний водій-злочинець". 

Нагадуємо, що згідно ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення за керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі від 3400 грн до 5950 грн, або адміністративний арешт на строк від 7 до 15 діб або позбавлення права керування, або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 10 років в залежності від частини порушення даної статті. Рішення у даному випадку приймають лише судові органи.

Шановні водії! Якщо Ви маєте намір скористатися особистим транспортом, то категорично забороніть собі вживання спиртних напоїв - навіть один келих «за компанію» може призвести до дорожньо-транспортної пригоди. Якщо Ви все ж не встояли перед алкогольним спокусою - скористайтеся послугами таксі, довірте своє життя, а також життя рідних, близьких і друзів - професіоналам.

Пам'ятайте - дорога поважає дисциплінованих учасників дорожнього руху, а помилок і легковажності не прощає ніколи.